Що це за день?
Жінки так потребують чоловічої уваги, очікують на того, хто зможе їх вислухати та обійняти. Проте, дуже часто вони забувають, що й чоловіки теж потребують підтримки та обіймів. Їм необхідно, щоб їх силу та мужність визнавали та відповідно оцінювали. Батько, брат, хлопець, наречений – всі будуть раді святкуванню свого дня так само яскраво, як і жінки восьмого березня. Чоловіки абсолютно не менше турбуються про добробут родини та виховання дітей. Міжнародна спільнота вирішила зробити свято чоловіків, щоб все це підкреслити та ще раз звернути увагу. Міжнародний день чоловіків (International Men’s Day) щорічно відзначається 19 листопада.
Як виникла ідея відзначати Міжнародний день чоловіків?
Думки про створення подібного свята почали з’являтися ще у 1960-х роках. Проте, великого значення цій ідеї не надавали.
Міжнародний день чоловіків офіційно заснував у 1999 році доктор Джером Тілаксінгх, викладач історії в Університеті Вест-Індії в Тринідаді і Тобаго. Жителі Тринідад та Тобаго стали першими, хто відсвяткував день чоловіків. Після цього професор з Вест-Індійського університету в 1990-х роках запропонував зробити свято тільки для чоловіків, незалежно від віку та роду діяльності. Він вважав, що у світі існує гендерна несправедливість щодо чоловіків та їх ролі у суспільстві. Датою святкування Міжнародного дня чоловіків він запропонував день народження свого батька, адже вважав його справжнім чоловіком та гідним взірцем для наслідування.
Цю ініціативу підтримали спочатку країни Карибського басейну, а потім Європа, Північна Америка та Азія. Таким чином, щорічно Міжнародний день чоловіків святкується 19 листопада.
Починаючи з 1960-х років, лунають заклики до встановлення Міжнародний день чоловіків, які часто піднімаються в рамках ширших дискусій про гендерну рівність. Часто виникали питання на кшталт: «Чому жінки мають міжнародний день святкування, а чоловіки ні?». Прихильники цього дня стверджували, що внесок і проблеми чоловіків також заслуговують на визнання, і не лише як аналог Міжнародного жіночого дня, але й як окрема подія.
Одна з помітних спроб відбулася на початку 1990-х років, коли організації в США, Європі та Австралії проводили скромні лютневі заходи з відзначення Міжнародного дня ґендерної рівності під керівництвом професора Томаса Остера, який очолював Міссурійський центр чоловічих досліджень при Університеті Міссурі в Канзас-Сіті. Захід Остера 1994 року мав успіх, але наступна спроба в 1995 році мала низьку відвідуваність, і він вирішив припинити подальші зусилля.
У той час як Австралія не відзначала цей день до 19 листопада 2003 року, Мальтійська асоціація за права чоловіків продовжувала святкувати Міжнародний день чоловіків щороку в лютому. Однак у 2009 році Мальтійський комітет AMR проголосував за перенесення святкування на 19 листопада, щоб приєднатися до зростаючої кількості країн, які відзначають цей день, на прохання австралійських організаторів Міжнародного дня прав людини.
Австралійські групи захисту прав чоловіків і батьків, які стоять за цим рухом, є тією ж командою, яка запустила офіційний веб-сайт Міжнародного дня чоловіків (www.internationalmensday.com). Вони успішно допомогли іншим країнам приєднатися до святкування 19 листопада, яке розпочалося з ініціативи доктора Тілаксінгха у 1999 році.
Статистика
- Згідно з світовою статистикою на 100 народжених дівчат припадає 107 народжених хлопців.
- Середня тривалість життя чоловіка становить 64,52 року.
- У дорослих чоловіків мозок на 10 % більший, ніж у жінок.
- Хлопці у три рази більше схильні до синдрому дефіциту уваги.
- Чоловіки брешуть в три рази частіше жінок.
- Ті чоловіки, які допомагають жінкам виховувати дітей, в середньому живуть на 6 років довше ніж ті, що цього не роблять.