Всесвітній день водних тварин

Оскільки водні тварини часто виключаються із законодавчої та нормативної бази, яка забезпечує певний захист для диких тварин, Клініка прав тварин при юридичній школі Льюїса і Кларка, яка входить до Центру досліджень прав тварин (Center for Animal Law Studies (CALS)), в 2017 р. запустила свій проект під назвою «Правова ініціатива із захисту водних тварин (Aquatic Animal Law Initiative (AALI)). Як спосіб захисту та просування інтересів водних тварин, вони встановили 3 квітня щорічним Всесвітнім днем водних тварин. Поки що свято є маловідомим, оскільки вперше відбулося в 2020 році.
У Центрі досліджень прав тварин навчаються адвокати, які потім займаються захистом всіх тварин. Багато студентів-юристів Центру із захопленням допомагають водним тваринам. Всесвітній день водних тварин дає людям можливість підвищити обізнаність про глобальні загрози щодо водних тварин, а також про те, як кожен із нас може суттєво змінити ситуацію.
Факти та статистика
Океан – одна з найбільш незвіданих частин нашої планети з багатьма нерозкритими видами та загадками. З досліджень, проведених за останні кілька десятиліть, виявляється, що це чудове середовище знаходиться під серйозною загрозою від втручання людини. Відповідно до розрахунків, вже до 2050 року маса пластмас перевищуватиме масу риб. Життя водних тварин зазнає непоправної шкоди від хімічного забруднення води та мільйонів тонн відходів, що викидаються у водойми щороку. Результатом цього є планетарна криза, від наслідків якої щорічно втрачається понад 100 мільйонів морських тварин, а також відбувається занепад екосистеми океану.
Майже 1000 видів морських тварин зазнають впливу від забруднення океану – вже сьогодні на планеті є понад 500 місць, зафіксованих як мертві зони, де морське життя не може існувати.