Міжнародний день екологічних знань

Як виникла ідея відзначати Міжнародний день екологічних знань?
Міжнародний день екологічних знань було запроваджено у 1992 році під час Конференції ООН, на якій розглядалися найважливіші проблеми навколишнього середовища. Цей з’їзд відбувався у Бразилії (Ріо-де-Жанейро), а найбільше увага учасників була зосереджена на екологічній освіті та знаннях про екологію серед широкого загалу громадян.
Екологія – це система знань про те, як живі організми взаємодіють між собою та яке значення вони мають для навколишнього середовища. До поняття «екологія» також входять умови життя людей та існування тварин у конкретних місцевостях. Вперше це слово було вжите у 1866 році біологом Ернестом Геккелем у його праці «Загальна морфологія організмів». Від екологічних знань та правильного їх застосування залежить майбутнє нашої планети. Розвиток освіти у сфері екології – одне з першочергових завдань ООН, а також представників влади кожної країни.
Хто такі екологи?
Людей, які здобули екологічну освіту, називають екологами. Це фахівці, які аналізують стан навколишнього середовища та працюють задля зменшення негативного впливу на нього з боку людини. Інженери-екологи займаються вивченням природних катаклізмів та причин їх виникнення, вони знаходяться у постійних пошуках рішень для зниження шкоди природі. Без екологічної експертизи сьогодні неможливо побудувати жоден завод, фабрику, транспортний об’єкт і навіть просту будівлю.
Екологічні знання – це цілий комплекс різних природничих дисциплін, таких як хімія, біологія, фізика тощо. Окрім цього екологи мають відмінно володіти екологічними нормативами, стандартами і законами, та знати, як проводиться екологічний аналіз та експертиза.
Екологи працюють не тільки в організаціях із захисту природи, ця посада є обов’язковою на різних підприємствах, в будівельних організаціях, на фабриках та заводах тощо.
Цікаві факти про екологів та екологію
- У Швеції електроенергію здобувають через спалювання сміття. Подібну програму ініціювала влада країни. В останні роки в Швеції 50% сміття використовується для виробництва енергії.
- Компанія Nike, що випускає брендовий спортивний одяг, взуття та спорядження для спортсменів, приймає старі кросівки на переробку. Перероблену сировину використовують для створення нових споряджень та спортивних майданчиків.
- Спеціально для гри у гольф на круїзних лайнерах випускаються м’ячики, які не завдають жодної шкоди морським мешканцям. Справа в тому, що для їх виготовлення використовується корм для риб.
- У північній частині Тихого океану спостерігається величезна сміттєва пляма, яку називають цілим Східним континентом сміття, що складається з декількох сотень відходів з пластику та поліетилену.
- 50% мешканців Китаю вживають у їжу забруднену воду. Рівень забруднення цієї води у кілька разів перевищує допустимі норми.
- Понад 10% поверхні нашої планети належить до класу заповідних земель.
- Екологи Австралії рятують коал від загибелі, перетягуючи ліани між деревами, що ростуть по різні сторони автомагістралей.
- Найчистішою, з точки зору екології, територією вважається територія Тибету.
- Півтисячоліття – саме стільки треба, щоб повністю розклалася пластикова пляшка.