EnglishRussianUkrainian
   

В ОДЕСЬКОМУ ПОРТУ ЗАВЕРШУЄТЬСЯ ОПЕРАЦІЯ ПО ПІДЙОМУ КАТЕРА БРЕЖНЕВА — ПОЧАЛИ ЇЇ АМЕРИКАНСЬКІ ВОДОЛАЗИ

Унікальна  операція по підйому судна проведена в Практичній гавані одеського порту. Американські водолази спільно з підводниками ВМСУ підняли прогулянковий катер Брежнєва, який затонув у 2016 році.

Сьогодні близько 16-ї години обриси судна почали з’являтися з води. Плавкран сантиметр за сантиметром обережно піднімав корпус катера, пише «Думская».

Підготовка до підйому судна почалася ще 22 червня цього року — три підрозділі американских фахівців — понад 40 осіб, з якіх 38 водолазів, начали обстежуваті «Буревісник». Разом з американцями під воду спускались 17 наших водолазів.

Обстеження показало, что корпус з модрини знаходиться в дуже поганому стані — позначилося п’ятірічне перебування під водою, але човен все ж вирішилі врятувати, спробувавші підняти його цілком

Катер був побудований спеціально для відпочинку вищих чинів СРСР.

Всього було побудовано чотири кораблі, два з них — ПСКР-50 «Стріла» и ПСКР-51 «Буревісник» — призначалися для відпочинку керівніків країни. «Стріла» базувалася в Ялті, а «Буревісник» увійшов до складу Потійського Прикордонного загону.

Головним «членовозом» булу «Стріла», але Брежнєв и інші радянські бонзи виходили і на «Буревісніку».

На початку 1990-х держава визнала недоцільнім витрачати гроші на, по суті, прогулянкову яхту. Її продали приватній особі. Так яхта опинилась в Одесі, де  в січні 2016 року потонула біля причалу під час шторму. Тоді підняти її не вдалося.

Зараз корпус плавкраном встановлюють на спеціальний ложемент. Подальша доля унікального катера Брежнєва поки туманна.

Share.

Leave A Reply