Виявили 13 хворих: у Центрі громадського здоров’я ситуацію із метапневмовірусом назвали контрольованою
В Україні виявили 13 випадків зараження метапневмовірусом людини (HMPV), який вражає дихальні шляхи. Експерти пов’язують активізацію вірусу з пандемією COVID-19 та ослабленням імунітету після локдаунів
Особливо вірус вражає дітей, літніх людей та осіб з ослабленою імунною системою. Про це повідомляє завідувачка кафедри інфекційних захворювань Національного медичного університету імені Богомольца Ольга Голубовська, передає «УНН».
Голубовська зазначила, що згідно з даними Центру громадського здоров’я, в Україні з початку сезону зареєстрували 13 підтверджених випадків зараження, хоча реальна кількість може бути вищою.
Зараження відбувається крапельним шляхом, а інкубаційний період триває від 3 до 6 днів. Захворювання може бути як легким, так і важким, інколи призводить до розвитку фульмінантної дихальної недостатності, особливо у людей з ослабленим імунітетом.
Натомість у зв’язку з розповсюдженням інформації про метапневмовірус, у Центрі громадського здоров’я наголосили: ситуація рутинна та повністю контрольована.
«Метапневмовірус – це традиційний вірус, який циркулює в Україні протягом кожного епідсезону. Центр громадського здоров’я щотижня надає інформацію про цей та інші віруси, які є актуальними в межах епідсезону», – зазначили у ЦГЗ.
Симптоми метапневмовірусу схожі на застуду або легкі випадки грипу: нежить, кашель, температура. У порівнянні з таким захворюванням, як грип, метапневмовірус зазвичай протікає значно легше й дуже рідко викликає ускладнення.
Захист від нього не потребує особливих заходів, окрім тих, які ми знаємо з дитинства, наголосили фахівці ЦГЗ:
- регулярно мити руки з милом;
- уникати контактів із хворими людьми;
- дотримуватись етикету кашлю (прикривати рот серветкою чи згином ліктя);
- періодично провітрювати приміщення.
Також у Центрі громадського здоров’я зазначили, що надалі будуть повідомляти інформацію щодо епідеміологічної ситуації.