Щорічно протягом тижня, на який припадає 11 листопада відзначається Міжнародний тиждень науки та миру (International Week of Science and Peace).
Історія заснування Міжнародного тижня науки та миру
Міжнародний тиждень науки та миру відзначається у календарний тиждень, на який випадає 11 листопада. Вперше на неурядовому рівні його провели у 1986 році, який було названо ООН Міжнародним роком миру.
Організація подій та заходів в рамках тижня здійснювалася як неурядова ініціатива; секретаріат Міжнародного року миру був поінформований про підготовчі заходи та остаточний підсумок подій, що відбулися впродовж тижня. Організатори прагнули заохотити якомога ширшу міжнародну участь у святкуванні.1
Його організатори були задоволені результатами першої спроби, тому у 1988 році на Генеральній асамблеї ООН було ухвалено резолюцію, згідно з якою святу було надано офіційного статусу.
Ґрунтуючись на успіху святкування 1986 року, організатори продовжували свої зусилля в наступні роки. Визнаючи цінність щорічного відзначення, Генеральна Асамблея в грудні 1988 року прийняла резолюцію 43/61, в якій проголосила “Міжнародний тиждень науки і миру”. Генеральна Асамблея закликала держави-члени, міжурядові та неурядові організації заохочувати відповідні установи, асоціації та окремих осіб спонсорувати події та заходи, пов’язані з вивченням і поширенням інформації про зв’язок між науково-технічним прогресом і підтриманням миру і безпеки; закликала держави-члени сприяти міжнародному співробітництву між вченими і доручила Генеральному секретарю представити Генеральній Асамблеї на її сорок п’ятій сесії доповідь про заходи та ініціативи держав-членів і зацікавлених організацій у зв’язку з проведенням цього тижня. 1
Як відзначають цю подію?
Щорічне проведення такого тижня вважається його організаторами важливим внеском у справу встановлення миру у світі. Наукові конференції, лекції, семінари та інші заходи надають змогу поширити інформацію про можливість підтримання безпеки завдяки розвитку науково-технічного прогресу. Вони також підвищують рівень обізнаності людей, які не мають безпосереднього відношення до науки, але прагнуть розвивати свої знання у різних галузях.
З кожним роком у святкуванні бере участь більша кількість вчених, громадських діячів, студентів та інших людей, які небайдужі до питань безпеки у світі. Це розширює можливості співробітництва представників багатьох країн у використанні науки з метою подальшого забезпечення миру.