Balta Life Ukraine
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Facebook X (Twitter) YouTube
    Balta Life Ukraine
    • НОВИНИ
      • Фоторепортаж
      • БАЛТА
      • РАЙОН
      • ОБЛАСТЬ
      • Медицина
    • ВІДЕОСЮЖЕТИ
    • БЛОГИ
      • Ben Krasnyuk
      • Олександр Грамотін
      • Ганна Тулєнцова
      • Ліана Швецова
    • БО «ЖИТТЯ»
      • Протягни руку допомоги
    • ОСВІТА
      • Центр дитячої творчості (Балтська громада)
      • Гурток «Картинг»
    • ПРО НАС
    • НАШІ КОНТАКТИ
    Balta Life Ukraine
    You are at:Home»НАШ КРАЙ»БАЛТА»Сергій Мазур: долаємо перехідний період і йдемо далі

    Сергій Мазур: долаємо перехідний період і йдемо далі

    0
    By Alexandr Gramotin on 12.12.2015 БАЛТА

    Сергій Мазур: долаємо перехідний період і йдемо далі

    фото 018

    У Балтській міській раді відбулася прес-конференція з питань реформи місцевого самоврядування та діяльності об’єднаної територіальної громади. На питання журналістів місцевих ЗМІ відповіли Балтський міський голова Сергій Мазур, заступник Балтського міського голови Едуард Рабінович та начальник відділу з розвитку інфраструктури міста Валерій Желіховський.

    фото 014фото 016

     

    Мазур С.С.: Ми спільно з депутатським корпусом провели дві сесії, вирішили організаційні питання, розглянули ряд питань щодо перехідного періоду реформування об’єднаної територіальної громади. Окрім того, провели перше засідання виконавчого комітету, структура якого у майбутньому буде змінена. До виконкому увійдуть фахові спеціалісти. Але на сьогодні є старости сільських рад, спеціалісти міської ради. Будемо залучати спеціалістів з підприємств, установ і організацій. Для того, щоб більш виважено приймалися відповідні рішення.
    Що ми маємо сьогодні у рамках створення Балтської об’єднаної громади? Є декілька законів, які вже прийняті. Є кілька законів, які зараз розглядаються у комітетах, далі будуть розглядатися на найближчому пленарному засіданні Верховної Ради і я думаю, що до кінця року вже буде зрозуміла позиція в рамках тих гасел і обіцянок, які давали ми, і які повинні бути підтверджені змінами до діючого законодавства України.
    Основне завдання, яке на сьогодні стоїть: до першого січня 2016 року всі об’єкти соціального значення з підпорядкування райради та райдержадміністрації перевести у підпорядкування об’єднаної територіальної громади. Перехідний період буде складатися з трьох етапів. Зараз іде підготовка до процесу передачі спільних активів міської і сільських рад у спільну власність територіальних громад. Наступний етап – це передача трьох основних галузей: освіти, медицини, культури та передача повноважень. Цей процес згідно з законодавством має бути проведений до 1 січня 2016 року. Хочу спростувати чутки, які ходять серед людей, що почнеться процес масової ліквідації, скорочення, тощо. Це лише чутки. Це я вам заявляю офіційно. Механізм передачі полягає в тому, що спочатку передаються установи, автоматично переводяться люди, які працюють в освіті, культурі, медицині. Під час перехідного періоду жодна людина не буде звільнена. Наступний етап – це формування ефективної моделі діяльності освіти, медицини та культури в рамках об’єднаної громади. Щодо медицини, то тут працюватиме первинна ланка: ФАПи, амбулаторії, поліклінічне відділення. Зараз вивчається питання передачі Балтської ЦРЛ. Ми спілкуємося з цього приводу з профільним міністерством. Паралельно з цим ми працюємо з інспекторами всеукраїнського рівня, з деякими депутатами Верховної Ради і з двома міністерствами – Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства і Міністерством юстиції щодо механізму передачі. А на рівні нашого міста і району ведемо консультації зі спеціалістами освіти, медицини і культури. Ця модель буде вибудувана протягом січня і у січні-лютому буде винесена на розгляд депутатських комісій, а потім погоджена з депутатським корпусом міської ради. Це основний напрямок, над яким ми працюємо.
    Зараз іде формування бюджету 2016 року. Ми надали свої пропозиції до Міністерства фінансів, які не були враховані і будемо чекати розгляду питання в комітетах ВР.
    В Україні з 159 об’єднаних громад 19 є міські. Я не знаю як інші, але наша напряму співпрацює з обласним офісом реформ, з парламентським офісом реформ, який створений комітетами ВР про які я сказав, з заступником мінрегіонбуду та віце-прем’єр міністром України. Ми повідомляємо про свої проблеми і упродовж години, дня, тижня починається процес їх вирішення. З їх боку є відчутна допомога, щоб реформа тут запрацювала. Є сьогодні незрозумілі питання, пов’язані з юридичними аспектами. Це КУ «Балтська ЦРБ», ЦБС, РБК. Ці питання зараз вирішуються. Наступного тижня я буду у Києві брати участь у спільних повторних нарадах у профільних комітетах ВР за участю профільних міністерств, які будуть давати чіткі роз’яснення, щоб процес ішов швидше. Але з одного боку приймається закон, а з іншого боку на рівні регіонів не мають бажання його швидко і ефективно втілювати у життя. Я доповідав про ці проблеми голові ВР, заступнику голови Адміністрації Президента і деякі питання були вирішені миттєво. Над іншими питаннями зараз працюють, в тому числі і міністерство фінансів.
    Окрім цього ми сьогодні ведемо ознайомчу роботу з громадами де формуються проекти розвитку на 2016 рік. Разом з тим паралельно працюємо над формуванням бюджету міста на 2016 рік. Після того, як усі моделі будуть узгоджені ми будемо розуміти основну концепцію, врахуємо всі проблеми і тоді зможемо з депутатами приймати бюджет на 2016 рік.

    Чи дається взнаки недосконалість українського законодавства і що гальмує роботу?

    Мазур С.С.: Політика, амбіції. Те, що ми сьогодні робимо, ми як мінімум на три місяці ідемо попереду тих законодавчих ініціатив, які на розгляді у профільних комітетів, або вже прийняті Верховною Радою. Я готовий нести відповідальність за те, чим ми сьогодні займаємося. Те, що громада запрацює – це факт. Ми перейшли червоний рубіж, ми пройшли через вибори, ми подолали проблеми, які були в селах.
    Громада працюватиме у двох напрямках. Перше: нам потрібно зберегти все, що ми сьогодні маємо і показати, що це – краще. А для цього нам потрібна підтримка держави. Далі – грандова діяльність. Зараз відпрацьовується два досить глобальних проекти. Один з них за кошти Німеччини. Ми подали документи на тендер. Планується відкриття великого адміністративного центру, щоб спростити процедуру обслуговування сільських жителів. На разі іде процес створення і підготовки єдиної інформаційної бази, забезпечення Інтернетом та відповідним обладнанням, щоб все це на селі працювало, а далі – оформлення субсидій для сільських жителів, видача довідок.
    Для того, щоб громади працювали в принципі всі закони прийняті. Найголовніше – це зміни до бюджетного кодексу, які дають можливість з 1 січня 2016 року фунціювати громадам. Але я стою на позиції не функціювання, а розвитку. На засіданні Кабінету міністрів розглядалося питання податкового законодавства, яке напряму буде пов’язане з формуванням нашого бюджету. Об’єднані громади отримають 60 відсотків ПДФО. Зараз вивчається механізм, як ці податки будуть надходити.
    Сьогодні потрібні зміни до Конституції. Це судова реформа, реформа адміністративно-територіального устрою. Об’єднання міст, переформування районів у повіти, ліквідація райдержадміністрацій, створення виконавчих комітетів при районних та обласних радах, стимулювання місцевих громад, щоб вони об’єдналися ще більше. Замість райадміністрацій має бути префектура з загальним наглядом за дотриманням чинного законодавства.

    Чи є перешкоди на місцях?

    Мазур С.С.: Так, є. Перешкод дуже багато. Перша перешкода – це небажання і нерозуміння. Нам ніхто не заважає, але при цьому ніхто не допомагає. Хтось тримається за свої владні повноваження. Я думаю, що це нерозуміння з часом розвіється в силу того, що механізм реформи запрацює швидше. Просто зараз шкода втрачати час на вмовляння та перемовини. Це перехідний період, який з часом закінчиться.

    Як в цих умовах вирішується кадрова політика?

    Мазур С.С.: На останній сесії Балтської міської ради була затверджена типова структура – це 135 штатних одиниць. Вона є не досконалою і ми про це говорили, але потрібна для того, щоб не стримувати процес роботи з 1 січня 2016 року. Зараз нас з усіх боків штурмують, що тут буде великий штат, що ми будемо дублювати функції райдержадміністрації. Сьогодні закон з одного боку передбачає передачу служби соціального захисту населення до територіальної громади з іншого – дана служба може підпорядковуватися райдержадміністрації. Ми сьогодні не хочемо змінити табличку Балтська райдержадміністрація на Балтська міська рада. Це не буде реформа. Відповідно до законодавства, у тому числі до Закону про добровільне об’єднання та інших шести законопроектів, які прийняті і тих, які лише розглядаються, ми формуємо штатну політику. Ми очікуємо на Постанову Кабінету міністрів у якій буде прописана мінімальна кількість штатних одиниць. Зараз ми оголосили конкурс на заміщення вакантних посад посадових осіб місцевого самоврядування виконавчих органів Балтської міської ради Одеської області. Поки що не оголошений конкурс на заміщення вакантних посад спеціалістів, тому що бюджет міста не буде іти на проїдання. Якщо є відділ і у ньому мають працювати 5 людей, то цю роботу буде виконувати два фахівця.
    Зараз в апараті працює 20 людей. У тому числі і технічний персонал. Але сьогодні у штат обов’язково заходять землевпорядники сіл, частково працівники бухгалтерії, обов’язково заходять старости сільських рад – це ті люди, які збільшують чисельність апарату.

    Якщо зміни до бюджетного законодавства не будуть прийняті, як буде формуватися бюджет громади?

    Мазур С.С.: Зараз ми вже працюємо над проектом бюджету на 2016 рік. Обласне фінансове управління отримало чорновий проект бюджету для об’єднаних територіальних громад в Одеській області. Це Балта, Біляївка, місто Одеса і, крім того, міста обласного підпорядкування. Ми вже отримали контрольні цифри бюджету. Бухгалтерія апарату вже працює над формуванням проекту бюджету. Я думаю, часу достатньо, щоб ми прийняли бюджет. Скоріше всього це буде модель аналогічна з минулим роком.

    Якщо оптимістичні прогнози щодо бюджету виправдаються, як буде розвиватися інфраструктура міста в рамках об’єднаної громади?

    Мазур С.С.: Про це можна буде говорити через місяць. Чітке розуміння є, але пріоритети будуть змінені. Було заплановано ремонт тротуарів – ця робота йде по вулицях Гагаріна, Котовського, частково по Ломоносова. Якщо погодні умови будуть сприятливі роботи почнуться по вул. Шевченка від вул. Леніна до школи №2. Якщо ні – ці об’єкти будуть перенесені на ранню весну, як і питання вуличного освітлення.
    У нас була можливість і ми на вул. Бєлінського зробили першу пробну дорогу. Надалі – це благоустрій міста. По місту свої плани, по сільських громадах – свої.
    У Борсуках більше 5 років були проблеми з водою. Зараз там працює спеціалізована техніка, йде прокладання водогону, вирішуються інші питання. Працюємо також по водозабезпеченню жителів селища Білине. На вул. Пінчука завершуються роботи, які ми обіцяли, щоб жителі вул. Ломоносова, пров. Ломоносова, вул. Жовтневої з настанням літа мали запас води. Сьогодні на Желізняка ми маємо вже резерв. Мережі будемо розвивати і надалі. Так само і по сільських громадах. Тимчасово виконуючі обов’язки старост визначають пріоритети. Те, що обіцяли, а не зробили буде зроблене у 2016 році. Окремо відпрацьовуємо питання культури, «теплого клубу», ФАПів. Ми про це трохи пізніше поговоримо.

    Чи є у Вас співпраця з депутатами Одеської облради?

    Мазур С.С.: Є співпраця з депутатами обласної ради, з головою облради. Ми також тісно співпрацюємо з першим заступником голови Одеської облдержадміністрації В. М. Жмаком. Зараз працюємо над питанням візиту керівництва області в наш регіон. Я хочу, щоб вони приїхали до кінця року. Балтський район сьогодні є найперспективнішим.

    Треба Балті набути статусу міста обласного підпорядкування.

    Мазур С.С.: Процес іде. Декілька разів виносили це питання у сесійну залу ВР, але у зв’язку з тим, що не було кворуму не тільки це, але й інші питання не розглядалися і були передані на розгляд комітетів. Ми працюємо зараз на рівні політичних домовленостей, з представниками різних політичних сил у парламенті для того, щоб було прийняте питання щодо надання Балті статусу міста обласного підпорядкування. Зараз ми працюємо, щоб зберегти ветеринарну службу, податкову, районний відділ поліції. Почався процес щодо збереження Балтської ЦРЛ і переорієнтації її у госпітальний центр для обслуговування жителів Савранського, Кодимського і частково Любашівського районів.
    Дуже великі ресурси тягнуться на місто Котовськ. Це місто обласного підпорядкування. Тому ми ведемо свою роботу, по результатах якої я буду доповідати. Процес іде нелегко, але він має перспективу.

     

    Рабінович Е. С.: Я хочу додати кілька слів. У жителів сіл є проблема щодо отримання адміністративних послуг. Для того, щоб їм не довелося їздити у місто ми зараз активно впроваджуємо систему електронного документообігу. Для цього проводимо інвентаризацію всієї оргтехніки, яка є у сільських радах. Ми її тестуємо, ставимо спеціальне програмне забезпечення. Казначейство нарешті проплатило нам техніку для створення захищеного серверу і ми будемо навчати старост користуватися цією технікою. Щоб будь-яка людина могла підійти до старости і отримати весь комплекс адміністративних послуг. Щоб ніхто не їздив до міста. Тим більше, що Верховна Рада України у другому читанні і в цілому прийняла законопроект щодо передачі органам місцевого самоврядування більших повноважень з надання адміністративних послуг. Ми будемо вести свій муніципальний реєстр. Таким чином відпадає необхідність у довідках про стан сім»ї (а ви бачите, які черги стоять у нас). Звичайно, потрібен час, щоб створити реєстр. Він повинен бути захищений. Це процес, але ми сподіваємося, що через рік все заспокоїться і буде дуже зручно.

     

     

    Желіховський В. А.: Повинен сказати, що ви добре розумієте, що зараз іде фактично режим запуску діяльності об’єднаної громади. Тому очікувати, що сьогодні вже будуть видаватися якісь результати мабуть завчасно. Ви почули, що Сергій Сергійович озвучив, що лише з 1січня ми почнемо працювати в рамках тієї моделі, яку власне передбачає законодавство. Тому одночасно відпрацьовуються десятки різних напрямків. Ми спілкуємося з різними експертами і добре розуміємо, що є численні проблеми. Вони абсолютно іншого рівня і багато для нас нових, але ми розуміємо масштаб цих проблем, не боїмося і йдемо їм на зустріч.
    Можна сказати, що за нами дехто не встигає. Навіть давати відповіді на ті питання, які ми ставимо. Повинен сказати, що ми відчуваємо увагу багатьох інституцій, державних органів влади до нашої об’єднаної громади. Сьогодні ми працюємо у напрямку шести різних проектів, пов’язаних з тим, що ми маємо можливість саме в статусі об’єднаної громади залучити або певні кошти, або мати можливість отримувати якісь інші дивіденди. Таким чином з нами працює центр дослідження місцевого самоврядування, який обрав лише Балтську об’єднану територіальну громаду на теренах Одеської області. Саме він супроводжує нашу діяльність. Можу сказати, що ми відчуваємо і увагу певних європейських інституцій, але ніхто даремно нічого не дає. Все проходить через систему конкурсів, і для того, щоб отримати певний грант чи проект треба його написати, пройти півфінал, фінал, але саме для об’єднаних громад дають такі можливості. Всі інші, хто не створив громади поки що за межами таких можливостей.

     

    Мазур С.С.: Сьогодні немає проблем зателефонувати міністру, народному депутату. Сьогодні ряд спеціалістів міської ради, деякі спеціалісти адміністрації мають електронні адреси профільних міністрів, туди йдуть запитання, а звідти приходять відповіді. Це говорить про те, що нам готові допомагати, але є ще бюрократична державна система і механізми, які ніхто не відмінив. Тому потрібно сьогодні тут піднімати проблему, відстоювати її і завтра вона піде, через зміни до постанови Кабінету міністрів, через зміни до відповідного закону. Далі на розгляд комітетів ВР. Те, що сьогодні є можливість спілкуватися і нам дають можливість далі йти – це дійсно так, і це я сьогодні можу підтвердити. Сьогодні потрібна не стільки допомога, головне, щоб не заважали робити те, що ми знаємо. Всі, хто хоче допомогти – ставайте поруч. Ми – менеджери і працюємо для всієї нашої громади. Я думаю, що у нас все вдасться.

     

    Л.Швецова

    балта Балтский горсовет Балтский район мэр Сергей Мазур новости пресс-конференция
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Яскраві барви золотої осені в Балті (фоторепортаж)

    Поліцейські розслідують обставини смертельної ДТП на автодорозі сполученням Подільськ – Балта

    Для милых дам — цветы, улыбки, поздравления!

    Comments are closed.

    Help Med Personal


    video blog

    Україна

    06.05.2025

    Публікація фото школярів без дозволу може нести ризики. Пояснення омбудсменки

    01.05.2025

    Підвищення зарплати освітянам є проблематичним, – прем’єр Шмигаль

    28.04.2025

    В Україні розпочався «сезон» кліщів – вони все частіше кусають людей

    25.04.2025

    Електронні цигарки викликають смертельно небезпечні захворювання: результати досліджень

    photonews
    Погода в Балті
    Погода в Балте
    Gismeteo Gismeteo
    Погода на 2 недели
    Zhittya.org Zhittya.org

    Релігія

    22.08.2024

    Міжнародний день пам’яті жертв актів насильства на підставі релігії або переконань

    24.11.2023

    В Одесі були виголошені особливі молитви про настання миру в Україні

    28.09.2018

    Дім, де живе любов

    02.03.2018

    Бог существует: известный ученый сделал громкое заявление

    ПРО НАС

    «BaltaLife» - це самостійний інформаційно-новинний міський сайт.
    Тут ви знайдете статті, підготовлені журналістами редакції, оперативні новини, опитування, цікаві коментарі.

    Подписаться на рассылку:

    ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ
    08.05.2025

    Українцям нагадали, які обстеження безоплатні у сімейного лікаря

    Copyright © 2023 BaltaLife.org, Designed Web-STT.com
    • About
    • Privacy
    • Фейк про примусову мобілізацію у Польщі: українцям надіслали фальшиві листи
    • Виявили 13 хворих: у Центрі громадського здоров’я ситуацію із метапневмовірусом назвали контрольованою
    • День “Слава Богу сьогодні понеділок”
    • День обіймів
    • День технологій
    • Виїзд чоловіків за кордон: що зміниться у 2025 році
    • Чи готові українці до територіальних поступок в обмін на мир: опитування
    • Міжнародний день здоров’я душі та тіла
    • «Міс Незламність» із Чорноморська: юна гімнастка, яка втратила ногу через обстріл Росії, виступила на міжнародному турнірі
    • 2 січня відзначається Котячий Новий рік (Happy Mew Year for Cats Day).
    • День мотивації і натхнення
    • В Україні запровадили нове державне свято
    • За тиждень на Одещині народилися 185 дітей
    • В Ананьївській громаді сталася смертельна ДТП
    • День глобального планування
    Copyright © 2025 BaltaLife.org. managed by WEB-STT.
    • About
    • Privacy
    • Фейк про примусову мобілізацію у Польщі: українцям надіслали фальшиві листи
    • Виявили 13 хворих: у Центрі громадського здоров’я ситуацію із метапневмовірусом назвали контрольованою
    • День “Слава Богу сьогодні понеділок”
    • День обіймів
    • День технологій
    • Виїзд чоловіків за кордон: що зміниться у 2025 році
    • Чи готові українці до територіальних поступок в обмін на мир: опитування
    • Міжнародний день здоров’я душі та тіла
    • «Міс Незламність» із Чорноморська: юна гімнастка, яка втратила ногу через обстріл Росії, виступила на міжнародному турнірі
    • 2 січня відзначається Котячий Новий рік (Happy Mew Year for Cats Day).
    • День мотивації і натхнення
    • В Україні запровадили нове державне свято
    • За тиждень на Одещині народилися 185 дітей
    • В Ананьївській громаді сталася смертельна ДТП
    • День глобального планування

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.