Досвід Балтської ОТГ: ділимося в Україні та за її межами
Балтський міський голова Сергій Мазур у складі української делегації взяв участь у роботі 33-ї Сесії Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи, а також побував у Вірменії де відбувся Форум для представників місцевої демократії.
З цього приводу Сергій Мазур поділився своїми враженнями з журналістами місцевих ЗМІ.
Сергій Мазур: Нас сьогодні бачать і чують не лише в Україні, а й за її межами. За указом Президента Петра Порошенка сформована делегація України, яка представляє політичні інтереси України на міжнародній європейській арені. Нещодавно відбулася Сесія Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи. Головні питання які ставили і на чому акцентували увагу: перше – це не військовий конфлікт, а відкрита військова агресія РФ проти територіальної цілосності і незалежності України та українського народу. Голова делегації Володимир Прокопів та інші члени активно ставили запитання як на комітетах, так і на засіданні Асамблеї, пов’язані з війною та анексією Криму. Це два основних напрямки.
Наша делегація за підтримки міністерства закордонних справ вийшла на новий рівень. Я вважаю, що цього року Сесія була ефективною по доведенню цілей до євроспільноти через різні форми і методи. Це прямі трансляції, робрта зі ЗМІ, це інформація про те, що відбувається в Україні останні два роки. Окрім цього у нас був напрямок – це мова. В україні прийнято закон про мови і наші сусіди Угорщина, Болгарія та РФ підняли питання про утиск прав національних меншин. Я доповідав про процеси, які відбуваються в Одеському регіоні, на півдні країни. Популізм та політиканство євроспільноти і тих, у кого з нами складні політичні відносини не потрібно переносити на всю країну. Моє особисте бачення: закон є правильним, ефективним. Є чітка позиція Президента Петра Порошенка щодо цього закону, є чіткі роз’яснення міністра освіти України Лілії Гриневич про те, що ніхто не буде заважати вавчати мови національних меншин. Але якщо ми живемо в Україні, то повинні вивчати українську мову.
Ми бачимо сьогодні, що на півдні регіону є свої складнощі, але губернатор Максим Степанов озвучив, що кожен має право і зобов’язаний вивчати рідну мову. Разом з тим, якщо є представники національних меншин, держава, зокрема Одеська облдержадміністрація, проводить ряд заходів, щоб люди навчалися і розвивалися.