Balta Life Ukraine
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Facebook X (Twitter) YouTube
    Balta Life Ukraine
    • НОВИНИ
      • Фоторепортаж
      • БАЛТА
      • РАЙОН
      • ОБЛАСТЬ
      • Медицина
    • ВІДЕОСЮЖЕТИ
    • БЛОГИ
      • Ben Krasnyuk
      • Олександр Грамотін
      • Ганна Тулєнцова
      • Ліана Швецова
    • БО «ЖИТТЯ»
      • Протягни руку допомоги
    • ОСВІТА
      • Центр дитячої творчості (Балтська громада)
      • Гурток «Картинг»
    • ПРО НАС
    • НАШІ КОНТАКТИ
    Balta Life Ukraine
    You are at:Home»Медицина»Кір: хвороба, яку не можна ігнорувати

    Кір: хвороба, яку не можна ігнорувати

    0
    By Alexandr Gramotin on 15.01.2018 Медицина

    Кір: хвороба, яку не можна ігнорувати

    Небезпечна хвороба добралася до півдня України. У Балті спалах, хоч і незначний (хворих поки що троє), та лікарі не радять заспокоюватися.

    Сімейний лікар Балтського Центру ПМСД Ольга Кульчинська відповіла на питання кореспондента сайту baltalife.org.

    Кор.: Що таке кір?

    Кульчинська О.І.: Кір належить до розряду гострих інфекційних хвороб і викликається специфічним видом вірусу. Характерною рисою є високий індекс контагіозності. Цей фактор провокує часті спалахи серед населення.

    За 2017 рік в Україні зафіксували 4782 випадки захворювання на кір. Найбільше випадків зареєстрували в Івано-Франківській області – 1344,  Одеській – 1256, та Закарпатській – 637. 5 людей в Одеській області померли, з них – 3 дітей. Уже в січні 2018 року в Одеській області померла ще одна дитина. Відтак, від кору померли вже 6 людей.

    Кор.: Як відбувається зараження на кір?

    Кульчинська О.І.: Джерелом інфекції є хвора на кір людина з моменту появи перших ознак хвороби до п’ятого дня від початку висипань.

     Кір — це повітряно-краплинна інфекція. Вірус попадає в організм через слизові оболонки верхніх дихальних шляхів і ока від хворої на кір людини, яка поширює вірус  при диханні, розмові, чханні і кашлі.

    Вірус корі дуже летучий — з потоком повітря він може попадати в сусідні приміщення й навіть на інші поверхи будинку через вікна, вентиляцію, замкові щілини, — тому заразитися можна, просто перебуваючи в одному будинку із хворим. При цьому вірус швидко гине в зовнішньому середовищі, тому поширення інфекції через предмети ( постільну білизну, одяг, іграшки), а також через третіх осіб, що контактували із хворим, практично неможливо. Приміщення, де перебував хворий кором, досить провітрити, щоб у ньому можна було перебувати без ризику заразитися, дезінфекція не потрібна.

    Кор.: Як протікає захворювання?

    Кульчинська О.І.: Після контакту із хворим проходить від 9 до 17 днів, перш ніж хвороба проявиться (інкубаційний період, під час якого симптоми хвороби відсутні).

    Далі  наступає катаральний період. Триває близько 4-5 днів. Дитина скаржиться на сильний головний біль, слабкість, температура може підвищуватися до 40ºC, апетит відсутній. Незабаром з’являються нежить, кашель — звичайно сухий, болісний, або гавкаючий — при ларингіті. Горло в дитини червоне, набрякле, шийні лімфовузли збільшені. Характерне запалення слизової оболонки ока — кон’юнктивіт. Його прояви при корі яскраво виражені: очі червоніють, з’являється сльозотеча, світлобоязнь, згодом з’являється гнійні виділення.

    На 2-3-й день хвороби на піднебінні з’являються рожеві крапкові висипання (енантема), а на слизовій оболонці щік, ясен і губ — характерні для кіру малесенькі білісуваті цятки (плями Бєльського-Філатова-Коплика). І те, і інше можна побачити до появи висипу на тілі.

     На 4-5 день хвороби з’являється висип (період висипу)- спочатку на шкірі голови, за вухами, на обличчі. Наступного дня вона поширюється на тулубі, ще через день — на руках й ногах. Коревий висип являє собою численні дрібні червонуваті цятки і пухирців, які мають тенденцію до злиття й утворення більших плям. У період появи висипи стан дитини різко погіршується — знову підвищується температура, підсилюються катаральні явища (нежить, кашель), загострюється кон’юнктивіт. Дитина млява, відмовляється від їжі, спить неспокійно. Якщо немає ускладнень, то із четвертого дня від початку висипань наступає поліпшення стану. Висипка або зникає зовсім, або переміняється пігментацією (період пігментації)й ділянками лущення шкіри. Зникнення висипу відбувається в порядку, зворотному її появі. У дитини нормалізується температура, проходять катаральні явища — вона поступово видужує.

    Кор.: Які можливі ускладнення при корі?

    Кульчинська О.І.: Захворювання може призвести до пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку — енцефаліту, інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті.

    Кор.: Яке лікування та профілактика корі?

    Кульчинська О.І.: Специфічного лікування від кору немає, тільки симптоматичне (жарознижуючі засоби; таблетки або мікстури для полегшення кашлю; антигістамінні засоби; судинозвужувальні краплі в ніс; краплі й мазі для очей і т.д). Антибіотики призначаються тільки при приєднанні вторинної інфекції й розвитку ускладнень (отит, бронхіт, пневмонія й ін.). Проте захворюванню можна запобігти за допомогою вакцинації.

    Вакцинація формує специфічний імунітет, унаслідок чого організм людини стає нечутливим до захворювання. Згідно з календарем в Україні, в 12 місяців проводять перше щеплення від кору, а в 6 років — планову ревакцинацію. Ці дві дози вакцини забезпечують захист організму від кору.

    В Україні наявна якісна, ефективна та безпечна вакцина КПК проти кору, паротиту та краснухи (Пріорикс, виробництва ГлаксоСмітКляйн, Бельгія).

    Кор.: Протипоказання до вакцинації КПК?

    Кульчинська О.І.: Перелік протипоказань щодо вакцинації КПК невеликий. За світовими стандартами він не включає легкі застуди з температурою до 38°С. Вакцинацію не роблять, якщо є високий ризик серйозної реакції, та при станах, коли імунна відповідь на введену вакцину не сформується:

    1.Гостре захворювання, що супроводжується температурою, вищою за 38,5°С.

    2.Серйозна алергічна реакція (анафілактичний шок) на попередню дозу вакцини чи відома алергічна реакція на один із компонентів вакцини (наприклад, на желатин, неоміцин, курячий білок тощо).

    3.Захворювання і стани організму, при яких після введення вакцини імунітет може не сформуватися (наприклад, в умовах хіміотерапії в онкологічних хворих; при вживанні великих доз стероїдних гормонів; при вживанні ліків, що пригнічують імунітет; при СНІДі).

    4.Вагітність. Вакциною КПК не прищеплюють вагітних, адже вона містить живі віруси. Щеплення проти кору необхідно зробити на етапі планування вагітності.

    У разі виникнення тимчасових протипоказань до вакцинації дитина отримує так зване медвідведення від щеплень.

    Кор.: Якщо дитина контактувала з хворим на кір?

    Кульчинська О.І.: У разі контакту з хорим на кір негайно зверніться до лікаря. Якщо дитина контактувала з хворим на кір, вона має отримати вакцинацію проти кору протягом перших 72 годин. У деяких випадках також показана екстрена профілактика шляхом введення імуноглобуліну.

    Кор.: Які ризики в разі відмови від вакцинації?

    Кульчинська О.І.: Якщо невакцинована дитина заразиться і перехворіє на кір, у неї, певна річ, сформується природний імунітет проти цього захворювання. Однак кір має тяжкий перебіг і часто потребує госпіталізації. Хворі на кір довго залишаються заразними, їх потрібно ізолювати на тривалий час. Інфекція може викликати ускладнення (пневмонію, енцефаліт), призвести до інвалідності чи смерті. Вакцина КПК, як і будь-які медичні препарати, може мати побічні дії, проте ризик ускладнень після кору незрівнянно вищий, аніж ризик проявів після щеплення.

    Пам’ятайте , щеплення – життєво важливе для кожної дитини. Не позбавляйте дитину захисту. Не забувайте і про себе!

    Бережіть себе та рідних, та вчасно звертайтеся до лікаря!

    балта Балта новости Балтская объединенная территориальная громада Балтский район корь медицина новости новости Балты ОДЕССКАЯ ОБЛАСТЬ прививка ЦПМСП
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Яскраві барви золотої осені в Балті (фоторепортаж)

    Поліцейські розслідують обставини смертельної ДТП на автодорозі сполученням Подільськ – Балта

    Для милых дам — цветы, улыбки, поздравления!

    Comments are closed.

    Help Med Personal


    video blog

    Україна

    16.05.2025

    Холод, дощ і різка зміна погоди: як провести вихідні 17–18 травня з комфортом

    13.05.2025

    В Україні розширили можливості для людей з інвалідністю, які мають порушення зору

    13.05.2025

    «Ми просто хотіли, щоб діти мали дім»: історія родини, яка відкрила серце 14 дітям

    06.05.2025

    Публікація фото школярів без дозволу може нести ризики. Пояснення омбудсменки

    photonews
    Погода в Балті
    Погода в Балте
    Gismeteo Gismeteo
    Погода на 2 недели
    Zhittya.org Zhittya.org

    Релігія

    22.08.2024

    Міжнародний день пам’яті жертв актів насильства на підставі релігії або переконань

    24.11.2023

    В Одесі були виголошені особливі молитви про настання миру в Україні

    28.09.2018

    Дім, де живе любов

    02.03.2018

    Бог существует: известный ученый сделал громкое заявление

    ПРО НАС

    «BaltaLife» - це самостійний інформаційно-новинний міський сайт.
    Тут ви знайдете статті, підготовлені журналістами редакції, оперативні новини, опитування, цікаві коментарі.

    Подписаться на рассылку:

    ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ
    16.05.2025

    У Балтській громаді відбувся І етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл»

    Copyright © 2023 BaltaLife.org, Designed Web-STT.com
    • About
    • Privacy
    • Фейк про примусову мобілізацію у Польщі: українцям надіслали фальшиві листи
    • Виявили 13 хворих: у Центрі громадського здоров’я ситуацію із метапневмовірусом назвали контрольованою
    • День “Слава Богу сьогодні понеділок”
    • День обіймів
    • День технологій
    • Виїзд чоловіків за кордон: що зміниться у 2025 році
    • Чи готові українці до територіальних поступок в обмін на мир: опитування
    • Міжнародний день здоров’я душі та тіла
    • «Міс Незламність» із Чорноморська: юна гімнастка, яка втратила ногу через обстріл Росії, виступила на міжнародному турнірі
    • 2 січня відзначається Котячий Новий рік (Happy Mew Year for Cats Day).
    • День мотивації і натхнення
    • В Україні запровадили нове державне свято
    • За тиждень на Одещині народилися 185 дітей
    • В Ананьївській громаді сталася смертельна ДТП
    • День глобального планування
    Copyright © 2025 BaltaLife.org. managed by WEB-STT.
    • About
    • Privacy
    • Фейк про примусову мобілізацію у Польщі: українцям надіслали фальшиві листи
    • Виявили 13 хворих: у Центрі громадського здоров’я ситуацію із метапневмовірусом назвали контрольованою
    • День “Слава Богу сьогодні понеділок”
    • День обіймів
    • День технологій
    • Виїзд чоловіків за кордон: що зміниться у 2025 році
    • Чи готові українці до територіальних поступок в обмін на мир: опитування
    • Міжнародний день здоров’я душі та тіла
    • «Міс Незламність» із Чорноморська: юна гімнастка, яка втратила ногу через обстріл Росії, виступила на міжнародному турнірі
    • 2 січня відзначається Котячий Новий рік (Happy Mew Year for Cats Day).
    • День мотивації і натхнення
    • В Україні запровадили нове державне свято
    • За тиждень на Одещині народилися 185 дітей
    • В Ананьївській громаді сталася смертельна ДТП
    • День глобального планування

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.