Пізнавали Україну, розважалися та творили
Війна російських загарбників проти України втрутилася у долі мільйонів наших співвітчизників. На теренах Балтщини опинилося чимало внутрішньо переміщених осіб з Донецької, Луганської, Харківської, Київської та інших областей. Керівництво Балтської громади відгукнулося на біль кожної людини, кожної сім’ї, надало прихисток, забезпечило усім необхідним.
Люди, які втекли від війни, хоч і досі лякаються сигналів повітряної тривоги, але почуваються у нашім краї досить безпечно. Оговтуються від переляку і діти.
Підтримати малечу, відволікти від суворої реальності взялися у Балтському педагогічному фаховому коледжі, в гуртожитку якого оселилося чимало переміщених осів.
Бібліотекарі навчального закладу Тетяна Зубарєва та Ганна Зубарєва разом з Наталією Томіною підготували для маленьких гостей та їх батьків цікавий захід «З Україною в серці». Запрошених тепло зустрічала заступник директора БПФК з гуманітарної освіти та виховання Тетяна Притуляк.
Але щойно гості зібралися, почалася повітряна тривога і усі попрямували у сховище, яке знаходиться у підвалі гуртожитку.
Дітки принишкли, та за діло взялася психолог служби порятунку Вікторія Волошина. За лічені хвилини фахівець встановила контакт з малечею, почала спілкуватися та грати, і тривога поволі зникла. На вустах з’явилися посмішки. Було весело і гамірно. Хороший настрій налагоджувався. Діти смакували свіжими булочками з їдальні коледжу та були задоволені. А поруч спілкувалися їх батьки.
Користуючись нагодою, Вікторія Волошина дала дорослим пораду, як зняти психоемоційне напруження у дітей:
«Хочу порадити батькам більше спілкуватися з дітьми, обіймати їх, цілувати, просто бути поруч і не приховувати від них свої емоції та переживання. Але усю інформацію треба фільтрувати та намагатися в ігровій формі, або за допомогою казок, показувати, що добро перемагає. Ось у такій формі з дітьми спілкуватися».
Наскільки важлива, в умовах війни, психологічна допомога людям, каже заступник директора з гуманітарної освіти та виховання Балтського педагогічного фахового коледжу
Тетяна Притуляк:
«Ми надзвичайно вдячні нашим психологам, які працюють на базі створеного при оперативному штабі Балтської міської ради психологічного центру допомоги населенню, яке перебуває у стресовій ситуації. Ми вдячні нашому викладачу Валерію Іванову, ми вдячні нашим сусідам, психологу майору ДСНС Вікторії Волошиній, яка проводила з дітьми заняття зі зняття стресу, напруги і адаптації дітей не довоєнних дій, а навпаки до післявоєнного періоду, тому, що кожен з присутніх вірить, що перемога буде вже завтра».
Перечікували у сховищі і Ганна Дуплій з донькою Маргаритою, які залишили рідне місто Торецьк Донецької області. Під час повітряних тривог вони спускаються у цей підвал, адже живуть у гуртожитку.
«Все у нас добре, – каже Ганна Дуплій. – Ми влаштовані, але, звичайно, додому хочемо. У нашому Торецьку йде війна, там стріляють. Поки що ми маємо зв’язок з рідним містом і знаємо, що там робиться».
Нарешті оголосили відбій повітряної тривоги і усі повернулися у бібліотеку.
Ведучі Тетяна Зубарєва та Наталія Томіна залучили дітей до цікавого дійства. Малюки довели, що добре знають державні символи України, розказали, якою вони бачать свою державу і які природні багатства вона має.
А ще вони малювали. На папір лягли жовто-блакитні кольори та яскраві барви. Малюнки передавали стан душі маленьких українців, їх бачення навколишнього світу.
Веселий сміх та позитивні емоції викликала у присутніх лялькова вистава, у якій, за законом казкового жанру, перемогло добро.