Тиждень педмайстерності
Вчитель професія від Бога, а всі решта – від учителя. Тому кожен вчитель НВК «Балтська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 ім. О. Гончара-ліцей» добре усвідомлюючи цю істину, вдосконалює себе, щоб надалі вдосконалювати світ. Вчитель, який перестає навчатись, перестає бути вчителем.
Самоосвіта невід’ємна частина вчительського зростання, вдосконалення. Але великого значення, впливу на встановлення вчителя, відіграє колектив, в якому цей вчитель працює.
Згідно з планом роботи навчального закладу, в школі щорічно проводиться тиждень педмайстерності, де кожен учитель має можливість і себе показати, і навчитись у своїх колег. Це своєрідний підсумок роботи колективу в плані педагогічного зростання кожного вчителя.
Дирекція школи, відвідуючи уроки вчителів, постійно сприяє підвищенню педмайстерності колективу. Їх особисті уроки – це зразок, це новітні технології, це висока якість знань.
Заступник директора по навчально-виховній роботі Любов Костянтинівна Коваль, яка безпосередньо відповідає за підвищення наукової майстерності учителів, запропонувала в цьому навчальному році де що інший підхід.
Вона дала можливість кожному вчителю вибрати колегу, урок якого хотілось би побачити. Вивчити різноманітність методів і прийомів роботи з учнями, використання новітніх технологій, технічних засобів навчання та матеріального забезпечення навчального закладу. Хто з учителів мав бажання повчитись використовувати конкретний вид роботи з учнями, заступник Коваль Любов Костянтинівна, Гандрабура Лариса Федорівна, Струтинська Ірина Володимирівна рекомендували уроки вчителів, у яких з даного питання краще, ніж у інших, це виходить. Дехто з учителів конкретно вказував на вчителя, урок якого хотів би відвідувати.
Десь за днів десять, до початку тижня педмайстерності, Любов Костянтинівна враховуючи усі побажання склала план тижня і ознайомила з ним кожного вчителя.
Не стало здивуванням, що дехто з учителів особисто запропонували свої уроки, хотілось почути думку колег.
Хвилювання перекликались з творчістю, дирекція школи допомагаючи учителям «іменинникам», готували і свої заходи. Всі з нетерпінням чекали початку тижня.
В перший день своїм досвідом ділилась вчителька першого інклюзивного класу Мясківська Лариса Вікторівна та асистент вчителя Побережна Валентина Сергіївна. Найменші школярики знайомились із новою буквою Є. Вони читали слова, речення, тексти із вивченими літерами. Вчитель проводила урок у вигляді гри, застосовуючи новітні технології. Дітям було цікаво, а вчителі, які побували на уроці були вражені тим, що вчителька зуміла використати таку кількість різних видів робіт на уроці.
Естафету прийняли учні 8-А класу, які на уроці географії, учитель Березовська Людмила Петрівна, подорожували Україною, вивчаючи «Ландшафти України». Учні показали міцні знання, вміння користуватись додатковою літературою та інформацією. Відвідувачі уроку дізнались багато нового як про Україну так і побачили, як учитель використовує нові прийоми роботи з учнями.
Цікаво, змістовно, захоплююче урок музичного мистецтва для п’ятикласників провела Орленко Олена Іванівна. Це був маленький показ музичних талантів школи, учні разом з учителькою зачарували присутніх своїм співом, знанням музичної грамоти та музичних інструментів.
Жартома інколи можна почути, що єдиний із шкільних предметів – фізкультура дає учням здоров’я. І це на своєму уроці продемонстрували вчителі Березнюк Олександр Володимирович та Коцюрбан Дмитро Леонтійович. Тема «Баскетбол» об’єднала десятикласників із восьмикласниками, у спортивному двобої перемогла дружба.
Світ опутаний павутиною інформатики, і школа має навчити від маленьких школяриків до випускників користуватись комп’ютером і іншими приладами. Вчитель Левчук Марина Анатоліївна на уроці інформатики знайомила другокласників із поняттям алгоритму. Майже кожен учень показав обізнаність в роботі з комп’ютером, отримані знання їм обов’язково знадобляться в житті і про це наголошувала і вчитель під час уроку.
Кажуть, що хто не знає свого минулого, той не заслуговує на майбутнє. Але вчителька історії Кіраченко Євгенія Юхимівна так зуміла побудувати свій урок, що учні 8-В класу пожалкували, що цей урок був тільки 45 хвилин. Вони у групах і у парах крокували територією України в останній чверті ХУІІ ст. вміло даючи характеристику історичним подіям, висловлювали власну думку і про сьогодення. Вчитель підготувала цікаві завдання: так за допомогою пазлів, учні мали визначити історичну особу і дати їй характеристику, наголошуючи на внеску цієї особи в історію України. Вчитель провела віртуальну екскурсію «Балта – Запорізька Січ», провели реставрацію історичного документу, використала міжпредметні зв’язки з біологією, де вчитель біології Коваль Любов Костянтинівна, яка була присутня на уроці, підтвердила біологічні особливості людського тіла. Дітям не хотілось покидати кабінет, вони згодні були працювати і далі.
Свою педагогічну майстерність продемонстрували Мерденова Наталя Пилипівна з своїми третьокласниками, Мягкоход Лариса Миколаївна на уроці основ здоров’я з дев’ятикласниками, разом із шестикласниками зустрічали весну на уроці музичного мистецтва учитель Дубчак Людмила Миколаївна. Валентина Віталіївна Качкалова на уроці літературного читання із другокласниками читали, аналізували, відтворювали в дійових особах твір В.Сухомлинського «Нехай будуть і соловей, і жук»…
Особливу увагу педагогічному зростанню було приділено на «Ярмарці фахових сподівань – 2021». Кожен вчитель, що атестується в цьому році, презентував власний педагогічний досвід, було організовано виставку особистих портфоліо цих вчителів. Протягом тижня кожен учитель мав змогу переглянути ці матеріали, поспілкуватись із учителем, перейняти елементи досвіду.
В роботі вчителя особливе міс це займає його мова, вірно вживати слова, ставити наголос. З метою покращення вимови деяких слів, правильності висказувань, умови зокрема директором школи Надією Валентинівною Коптєвою та Оленою Анатоліївною Бардіян було проведено «Літературно-мовне кафе» гутірка за кавою з другом.
Кожен учитель мав змогу перевірити свої знання з мови, навчитись вірно ставити наголос в різних словах, складати вірші, а заодно і почастували організатори заходу усіх смачним чаєм та кавою. Хоч це вже був кінець робочого дня, зате ніхто не спішив додому, хотілося ще і ще дізнатись щось новеньке.
Як підсумок тижня, було проведено методологічний практикум з елементами психологічного тренінгу «Творчість без меж», його підготували заступник директора з НВР Коваль Любов Костянтинівна та практичний психолог Савчук Тетяна Віталіївна.
Різні форми роботи, різні підходи до визначення сучасного вчителя, об’єднали увесь колектив. Нехай це було частково у вигляді гри (учителям теж потрібно гратись), частково жартома, але як фінал: Це сучасний вчитель і вимоги до нього були сформовані усіма групами учителів.
Цікаво, змістовно, з великою користю для кожного зокрема учителя, був проведений тиждень педмайстерності.
Педколектив дякує організаторам, учасникам за проведений на високому рівні тиждень педмайстерності, особлива подяка дирекції школи.