У Подільську поліцейські, представники міської влади та громадської організації «Віра.Надія.Любов» обговорили шляхи впровадження «Зеленої кімнати»
Питання організації нового формату роботи з дітьми, які постраждали від протиправних дій або стали свідками злочину, підняли за «круглим столом» у рамках Тижня громадянського суспільства.
Поліцейські та представники громадськості при обговоренні нагальної теми констатували, що випадки сексуального, домашнього, психологічного насильства над дітьми, на жаль, мають місце. А під час встановлення обставин події не всі постраждалі неповнолітні йдуть на контакт із правоохоронцями: одні соромляться того, що з ними сталося, і не бажають згадувати травмуючі події, інші – побоюються помсти кривдника, а іноді діти навіть не знають іншого до себе ставлення.
«Провести опитування дітей максимально безболісно для їхньої психіки, з урахуванням індивідуально-психологічних та психофізіологічних властивостей, можливо в умовах «Зеленої кімнати». У ній продумано все так, аби дитина під час спілкування із спеціалістом-психологом почувалася максимально комфортно. Розмова, що відбувається під наглядом правоохоронців, фіксується за допомогою відеокамери. І лише цей відеозапис можна використовувати у суді без повторного допиту дитини, щоб уникнути психічних травм та стресу», — зазначила керівник сектору ювенальної превенції Подільського районного управління поліції Катерина Нігрецкул.
Також вона додала, що на Одещині налагоджено співпрацю між поліцією та психологами громадського руху «Віра.Надія.Любов», які мають досвід роботи у цій сфері та завжди дають кваліфіковані висновки правоохоронцям.
Усі учасники зустрічі висловили розуміння важливості втілення цього проєкту у життя в Подільську, і маючи всебічну підтримку ініціативи від керівництва Подільської міської громади, висловлену в рамках раніше підписаного меморандуму про співпрацю та партнерство з Національною поліцією, тісно співпрацюватимуть у заданому напрямку.