Вічний біль. Вічна скорбота…
З 2004 року, у відповідності з Указом Презедента України, в нашій державі щорічно відзначається день вшанування учасників бойових дій на території інших країн. В переддень цієї дати до районного історичного музею завітали працівники міської бібліотеки для дорослих та учні 11 класу НВК «Балтська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 – колегіум». Саме вони були учасниками розмови про великий подвиг наших земляків, які виконували інтернаціональний обовязок в 30 державах світу. Це Куба, Афганістан, Вєтнам, Ангола та інші.
До проведення заходу бібліотечні працівники підготували книжкову виставку «Болять рани Афганістану», музейні працівники – фотографії про учасників бойових дій в цій державі. В заході прийняли участь воїн-інтернаціоналіст В. І. Івангородський, ветеран праці – наш гість художник з с. Байтали Г.К. Белали.
Звучать хвилюючі акорди пісні «Афганістан. На фоні музики ведучі Поліщук Н.В. та Ткач П.А. розпочинають захід: хіба війни бувають чистими? Будь яка несе смерть, каліцтво, вдягає в журбу тисячі материнських сердець. У війни холодні очі, у війни свій рахунок, своя безжальна арифметика…»
В задумі стоять учні, а ведучі продовжують: Посивілі жінки у чорних хустинах…Скільки ж їх? Скільки сліз? Хіба можна висловити слова материнське горе?! Цинкова труна, свіжа могила та фотографія у чорній рамці… вічний біль. Вічна скорбота.
Тільки в афганській війні брали участь понад 200 наших земляків. 11 з них виконали свій інтернаціональний обовязок до кінця, заплативши за нього своїм життям. Ведучі називають їх імена, а в залі набатом звучать слова: Юнак же упав, немов зірка із неба,
Упав за далекий Кабул і Герат.
В останнє ж тут думав, Вкраїно про тебе.
І чув журавлів, що до тебе летять.
Упав, з очей спадали зорі,
Темніла неба пелена…
О, Боже мій, що тільки творить
Людьми придумана війна!
Про вихованця сердньої школи № 1 Олега Заріцького веде розповідь П.А.Ткач. Дев`ять днів не дожив юнак до своїх двадцяти років, повернувся до рідної дмівки в цинковій труні. А був він прекрасним товаришем, любив життя, природу. Він вихованець туристського клубу «Корчагінець», де патріотизм і людяність були еталоном для кожного його учасника.
Поему С.Р. Цванга «Олег Заріцький» прочитав Валентин Камінський.
Вірш про афганську війну представив наш гість Г.К. Белали.
Слово бере воїн-інтернаціоналіст, полковник запасу В.І.Івангородський. Його розповідь про національно-визвольну боротьбу ангольського народу, про співпрацю радянських воїнів з кубинцями, які також допомагали в цій війні, про бойові будні наших військових спеціалістів.
І знову вплітаються слова ведучих: летять, відлітають у вічність роки. Та скільки б їх не минуло, не зітруть у нашій пам`яті імена тих, хто не повернувся живим до своєї домівки з воєн.
Схилили голову учні, в зажурі стоять учасники заходу, вшановуючи пам’ять загиблих воїнів-інтернаціоналістів…
На завершення заходу бібліотекар О.М. Бурбела провела бібліографічний огляд.
Ніна Поліщук, завідуюча міською бібліотекою для дорослих